Rekreačný dom s drevenicou „U Hološov“
pod Západnými Tatrami - Roháčmi

O PENZIONU
Penzión U Hološov bol otvorený v roku 2000. Hlavným špecifikom penziónu je rodinná atmosféra, ktorej håbku ešte umocňuje využitie pôvodných stavieb. Penzión sa skladá z ubytovacej časti v prednom dome a drevenice s barom a spoločenskou miestnosou. V júli 2011 bola dokončená prestavba ubytovacej časti. Súčasná kapacita je 10 pevných lôžok s 8 prístelkami v štyroch izbách a jednom apartmáne s vlastnou kuchyňou. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie a štyri izby majú balkón s čarovnými pohľadmi na okolité hory. Spoločenská miestnos, bar a kuchyňa sa nachádza v druhej časti penziónu, ktorú tvorí tradičná liptovská drevenica. Takmer storočná, pôvodná drevenica má funkčnú kachľovú pec, ktorú oceníte najmä v chladnejších dňoch a zimnom období. Celý objekt je inak vykurovaný ústredným kúrením. V letnom období je k dispozícii vonkajšie posedenie s možnosou grilovania. V pôvodnom humne je možné hra stolný tenis a novinkou je aj stolný futbal.
Poloha
Penzión U Hološov sa nachádza v kľudnej časti malej dedinky Smrečany 5 km od Liptovského Mikuláša. V tesnej blízkosti penziónu preteká horská riečka Smrečianka obklopená prírodným parkom, ktorý navodzuje relaxačnú atmosféru. Poloha je výhodná na letné túry, cyklotúry, nordic wallking i zimné lyžiarske pobyty v Západných,Vysokých a Nízkých Tatrách. Priamo v obci je volejbalové ihrisko, tenisový kurt s umelým povrchom, v zime klzisko. Detské ihrisko sa nachádza 200m od penziónu a vo vzdialenosti 400 m je fitness centrum s biliardom. V obci funguje aj hrnčiarska dielňa, kde si môžete vytvori a vlastné výrobky pod odborným vedením. Navštívi môžete aj miestne múzeum ľudových remesiel a tradícií, alebo sa kocha krásami vyše 700 ročného gotického kostolíka, ktorý je unikátnou chránenou pamiatkou. V obci je obchod s potravinami, bar a predajňa sudových vín.
Atrakcie v okolí
Minerálne a termálne wellness komplexy v Liptovskom Jáne - 10km, v Bešenovej - 22km, na Lúčkach -25km, pri Liptovskom Mikuláši - Aquapark Tatralandia -10 km, priehrada Liptovská Mara - 10 km. Demänovské jaskyne (¼adová a Slobody) - 20km a Stanišovská jaskyňa - 12km. Motokáry - 5 km, paintball - 3km, jazda na koňoch – 3km, vlastnoručné chytanie a pečenie rýb - 3km, kolobežky - 7km, reštaurácia – salaš s Liptovskými špecialitami a ovčími výrobkami v ústí Žiarskej doliny. Jasná pod Chopkom -22 km (lanové centrum – Tarzánia, lukostreľba), bobová dráha – 10km. V okolí sú bežecké lyžiarske terény, 3 km od obce je osvetlený lyžiarsky svah s umelým snehom. Lyžiarske stredisko Opalisko - 7km.
Ceny
 deti od 3 do 12r dospelá osoba
ubytovanie 5,90 Eur 8-10 Eur
polpenzia 6,90 Eur 8,90 Eur
Ubytovanie s raňajkami(B&B) 8,50 Eur 13,50 Eur

LRC – karta LiptovCard v cene pobytu, zľavy viď. www.visitliptov.sk
Zľavovú kartu GOPASS za cenu 2€ – výrazné zľavy na skipasy do Jasnej a taktiež do Aquaparku Tatralandia
Deti do 3 rokov zdarma . Cena pri väčších skupinách dohodou.
Výška ceny sa líši podľa sezóny a počtu ubytovaných osôb.
Wellness
Wellness je v prevádzke v mesiacoch január, február, marec, júl, august - v ostatných termínoch len po dohode a pri väčších skupinách.

Vírivka:20 min. 2 €/1 os.
60 min. 4 €/1 os.
Slovenská sauna:Vstup na 1,5 hod. 18€/sauna – max. 5 osôb


Pri pobyte na viac ako 2 noci je v cene pobytu 1x vstup do vírivky na 20 minút.
Kontakt

Smrečany 20
032 05

SR mobil: 00421908075368.
ČR mobil: 00420724122827

penzion@sochor.cz
www.liptov.sk/sochor
Rezervácie
Hodnotenie ubytovania
Voľné termíny
Novinky / Akcie
Ubytovanie/Izby
Kapacita : 10 pevných lôžok s 8 prístelkami /pri vačšom počte záujemcov možnos sprostredkovania ubytovania v susedných objektoch/

Vybavenie
Tvorí ho dom s piatimi izbami (1x 2L, 3x2L + 2 prístelky a apartmán s kuchynkou 2L + 2 prístelky), každá izba má vlastné WC a sprchu a je vybavená TV. Všetky štvorlôžkové izby a apartmán majú balkón. V penzióne je wifi pripojenie, príručná kuchynka na poschodí. Druhú čas tvorí drevenica so spoločenskou miestnosou, barom a kuchynským kútom.
V pôvodnom humne je k dispozícii stôl na stolný tenis, taktiež stolný futbal, na dvore záhradné posedenie s možnosou grilovania. Parkovanie vozidiel je v objekte vedľa domu.
webmaster