hauzi.sk

Koliba Bešeňovka

 

V decembri 2016 bola otvorená nová slovenská reštaurácia pri Bešeňovej Koliba Bešeňovka, ktorá ponúka tiež ubytovacie služby. Po dvoch mesiacoch prevádzky sme ju navštívili a zhodnotili úroveň kuchyne a poskytnutých služieb.

Koliba sa nachádza pri rieke Váh v blízkosti termálneho kúpaliska GINO PARADISE Bešeňová, neďaleko diaľnice. Koliba je otvorená denne od 10:00 do 22:00.  Výhodou tejto reštaurácie je priestrannosť. Skladá sa z troch poschodí, z toho jedno je vyhradené pre ubytovaných hostí. Oceňujeme tiež vkusne riešený drevený interiér. Toto všetko  doplňuje ľudová hudba a praskajúce drevo v krbe.

Obsluha sa správala veľmi milo a starostlivo, dúfame, že im tento prístup vydrží čo najdlhšie. Čašníci boli doladení k celkovému imidžu reštaurácie ľudovými košeľami. Koliba Bešeňovka je zameraná hlavne na slovenskú kuchyňu. Ponuka jedálnička je pestrá. Našli sme tam aj alternatívy pre vegetariánov, napríklad grilovaný oštiepok s brusnicovou omáčkou a šúľancami, čo znie ako veľmi zaujímavá kombinácia. Rodičov poteší možnosť objednať detské porcie pre svoje ratolesti.

Z ponuky sme vyskúšali Liptovskú misu pre dve osoby – bryndzové halušky, strapačky, bryndzové pirohy. Z mäsitých jedál bravčovú panenku s hubovou omáčkou, pečené bravčové rebrá a pečené údené bravčové koleno. Jedlo bolo bezchybné a dodané do pár minút po objednávke. Reštaurácia bola obsadená iba z tretiny, avšak veríme, že personál zvižne obslúži hostí aj pri plnej obsadenosti.

Podľa nášho názoru, kvalita a kvantita jedla boli primerané k cene. Jediné, čo by sme mohli vytknúť, sú jedlá, na ktorých prípravu sa používa bryndza. Zahraničný „gastroturista“ by si tento detail možno nevšimol, ale pre našinca je dôležité, že keď má jedlo v názve „bryndzové“, mala by byť táto chuť možno trochu výraznejšia. Môže to byť otázkou vkusu. Čo sa týka mäsitých jedál, tie boli skutočne skvelo pripravené a chutné. Taktiež kapusta, ako príloha, bola veľmi dobre spracovaná a ochutená. Jedlo bolo pekne naservírované na štýlových drevených „korýtkach„, za čo by sme pridelili tiež plusový bod.

Celkový dojem z tejto reštaurácie je veľmi dobrý, preto túto reštauráciu odporúčame. Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť, ako 100-krát počuť. V tomto v prípade skôr raz ochutnať.  Ak hľadáte reštauráciu s pohodovou atmosférou a máte radi liptovské špeciality, dovoľujeme si vás pozvať práve do Koliby Bešeňovka.

Ak ste tu už boli aj vy, podeľte sa s nami o Váš dojem.


Fotogaléria