hauzi.sk

Liptovský Ján

Liptovský Ján je malebnou obcou ležiacou v ústi Jánskej doliny, ktorú si zamiluje azda každý návštevník. Toto miesto je veľkým turistickým lákadlom či už pre svoju históriu, kultúrne pamiatky, okolitú prírodu, horúce pramene ako aj pre známu jaskyňu, ktorou sa táto obec pýši. 

Podzemie pod vežami – Mincovníčkovo

 

V tejto expozícii môžete nahliadnuť do hlbín mincovníctva, ktoré vás zasvätí do tajov tohto krásneho, ale zároveň aj veľmi náročného remesla. Dozviete sa tu množstvo informácií o ťažbe, spracovaní a opracovávaní niektorých ušľachtilých kovov. Na vlastné oči dokonca uvidíte aj výrobu jedinečnej mince, ktorej držiteľom bude jeden z vás. O tom kto to bude sa rozhodne na konci vášho vstupu v takzvanej – dražbe.

Otváracie hodiny

Otvorené denne

10.00 – 16.00 / vstupy každú hodinu

 

Kontakt:

tel. číslo: +421 908 640 061                   
email: info@sibir.sk
www.podvezami.sk

Pozrite aj múzeá na Liptove


Malá Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa patrí medzi najstaršie známe jaskyne Liptova. Jej dĺžka je úctyhodných 871 m a hĺbka 28 m. Práve tu môžete vidieť skutočnú silu a kreativitu matky prírody, ktorá svoju prácu vpísala do masívnych kamenistých stien a tým vdýchla tomuto miestu život. Neodlúčiteľnou súčasťou jaskyne je ticho, pokoj a čerstvý vzduch, čo robí toto miesto ešte viac atraktívnym. O zážitok z prehliadky sa postará skúsený sprievodca – jaskyniar, ktorý vás prevedie jednotlivými časťami jaskyne. Nakoľko je v jaskyni priemerná teplota 5,7 °C, netreba zabúdať aj na teplé oblečenie a pevnejšiu obuv. Dĺžka vstupu trvá približne 50 – 60 minút.

Otváracie hodiny

Otvorené denne

10.00 – 16.00 / vstupy každú hodinu

+ individuálne vstupy

 *počas novembra je jaskyňa zatvorená

 

Kontakt:

tel. číslo: +421 908 640 061                   
email: info@sibir.sk
www.stanisovska.sk 

Viac o jaskyniach


Prírodný kráter "Kaďa" 

Prírodný kráter "Kaďa" je miesto kde sa môžete celoročne okúpať v minerálnych a termálnych prameňoch. Hneď vedľa kade sa nachádza vyhĺbené jazierko, ktoré je tvorené tromi pôvodne samostatnými prameňmi vyvierajúcimi zo zeme. Hĺbka jazierka je 0,5 – 1,5 m a teplota vody je 16 – 23 °C.  Kúpanie je tu bezplatné a dokonca v blízkosti tohto prírodného krátera nájdete aj minerálny prameň Teplica, z ktorého sa môžete kedykoľvek občerstviť.

Ďalšie vodné plochy na Liptove


Penzión Horec

Počas letných mesiacov vám areál penziónu Horec ponúka možnosť osviežiť sa vo vonkajšom bazéne alebo zrelaxovať v oddychovej zóne s čistým a priezračným jazierkom. Pre deti je tu k dispozícii vonkajšie ihrisko. Na svoje si prídu aj milovníci zvierat, ktorí tu môžu vyvenčiť dvoch prítulných bernských salašníckych psov. Psíky sa volajú Beny a Nela a určite sa už teraz tešia na vaše pohladenie. 

Cenník

Využitie vonkajšieho areálu

2 €

 

Iné ubytovanie


Svätojánska rozhľadňa

Od roku 2013 môžete v Liptovskom Jáne navštíviť ďalšiu zaujímavú stavbu akou je Svätojánska rozhľadňa. Tá sa vypína v lokalite Stráne nad cintorínom pod vrchom Kameničná. Jej výška je 10,475 m a po jej zdolaní sa vám naskytne dych vyrážajúci pohľad na celú obec Liptovský Ján. K rozhľadni sa dostanete po upravenom chodníku priamo z obce, z ulice  Pod  Stráňou alebo  z areálu  prírodného krátera ,,Kaďa‘‘. 

Okrem vyššie spomínaných miest, sa dá v Liptovskom Jáne navštíviť aj Park miniatúr, ktorý pozostáva z 13 zmenšených kópií známych slovenských stavieb. Môžete tu vidieť napríklad Bojnický zámok, hrad Strečno či starobylú radnicu v Levoči. Liptovský Ján disponuje taktiež aj letným termálnym kúpaliskom s detským, plaveckým a relaxačným bazénom.

Iné turistické objekty


Fotogaléria