hauzi.sk

Ski Zverovka - Roháče - Spálená dolina

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1500 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku. Centrum areálu sa nachádza v nadmorskej výške 1100 m. Tu môžete zaparkovať svoje auto. Bohužiaľ kapacita tohto parkoviska je limitovaná . Ďalšie parkovacie možnosti sú na parkovisku začínajúcom pri chate Osobitá a pri chate Zverovka. 

K lyžiarskemu centru patrí malá reštaurácia, sociálne zariadenia, lyžiarsky servis s požičovňou lyžiarskej výstroje od svetových výrobcov. V hlavnej pokladni si môžete zakúpiť celodenný, časový alebo viacdenný lístok, ktorý budete používať pri vstupe cez čítacie turnikety na jednotlivé vleky. V prípade Vášho záujmu si tu môžete objednať inštruktora z lyžiarskej a snowboardingovej školy.

Z centra lyžiarskeho areálu vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 250 a 400 m. Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu. Tu nájdete bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov. Odtiaľto vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1500 m, ktorá Vás vyvezie na väčšiu zjazdovku. Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m. 

V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov. V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 850 m. Všetky lyžiarske svahy sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami.

Po začatí obdobia mrazov, keď teplota poklesne pod –3°C sa začína s umelým mechanickým zasnežovaním zjazdoviek. 


Kontakt

Infocentrum
+421 43 53 95 210
+421 907 873 334
tatrawest@tatrawest.sk
www.tatrawest.sk


Fotogaléria