hauzi.sk

SKI PARK Kubínska hoľa

SKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride cez  pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých.

Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celú Oravu, Nízke aj Západné Tatry, protiľahlé Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru.  Denne upravované zjazdovky v celkovej dĺžke 14 km  robia naše stredisko ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z lyžovačky či už pre jednotlivcov alebo pre rodiny s deťmi.

Popis strediska

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. V nadmors­­­kej výške 720 až 1 390 m. n. m. s južnou expozíciou môžu nadšenci zimných športov nájsť moderné lyžiarske stredisko so širokým spektrom lyžiarskych tratí a prepravné zariadenia s kapacitou 9000 pasažierov za hodinu. Celkové prevýšenie 676 metrov.  Môžete sa pohodlne vyviesť lanovkou do výšky 1396 metrov nad morom a tam si vychutnajte pohľad na krásnu scenériu Západných Tatier a Chočských vrchov.

Zjazdovky  v lyžiarskom  stredisku  SKI PARK Kubínska hoľa  sú  homologizované  certifikátom  FIS. V  rámci  kategorizácie  lyžiarskych  stredísk  bola  stredisku pridelená  značka kvality a bolo  klasifikované  ako 5 hviezdičkové lyžiarske stredisko.  Na zaparkovanie je k dispozícii 1500 parkovacích miest BEZ POPLATKU.

Priamo v stredisku sa nachádza nový HOTEL GREEN***, ktorý je ideálnym miestom na prežitie Vašej dovolenky. Ponúka nielen možnosť spoznať kraj plný harmónie prírody a tradícií, ale aj nekonečne veľa možností ako si vychutnať krásy zasneženej prírody. Užite si pobyt v HOTELI GREEN*** v komfortne zariadených  izbách a apartmánoch. Personál Vám bude denne k dispozícii, aby Vám poskytol pozornosť, ktorú si zaslúžite. Viac informácií na www.kubinska.sk.

Technické parametre lyžiarskeho areálu

Okres / Kraj

Dolný Kubín / Žilinský kraj

Pohorie

Oravská Magura

Nadmorská výška vrcholovej stanice

1396 m.n.m

Nadmorská výška údolnej stanice

720 m.n.m

Kapacita areálu

9000 pasažierov / hodina

Počet kabínkových lanoviek

0

Počet sedačkových lanoviek

2 – štvorsedačkové lanovky

Počet vlekov

8 vlekov

Počet zjazdových tratí

9

Dĺžka zjazdových tratí

14 km

   Z toho dĺžka s technickým snehom (m)

10 km

   Z toho dĺžka s umelým osvetlením (m)

0 km

Bežecké trate (km)

10 km

Prevádzkové hodiny Po-Ne (od – do):

8:30 - 15:30


Kontakt

SKI PARK Kubínska hoľa
GPS: N49°15´03.6" E19°16´00.9"
+421 915 595 311
info@kubinska.sk
www.kubinska.sk


Fotogaléria