hauzi.sk

PARK SNOW Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od mesta Poprad je 28 km.

Skiareál

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry, nachádza sa tu tiež bufet a horská chata s teplou stravou.

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. Novinkou je modrá trať Turistická dlhá 1750 m, postavená v priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Novinkou je tiež detský park Maxiland na novom mieste v blízkosti parkoviska. K novinkám na sezónu 2014/15 patrí nové zasnežovanie v plnej automatike, prepojovacia zjazdovka Solisko a zjazdovka Furkota v dĺžke 170 m a takisto Juniorská zjazdovka a spodná časť Turistickej v dĺžke 580 metrov.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko, Turistická a Interski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí medzi najdlhšie na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

Na svahu Interski nájdete snowpark. Požičovňa, servis a lyžiarska škola pôsobí pri parkovisku v dolnej časti strediska.


Kontakt

Infocentrum Tatranská Lomnica
+421 903 112 200
info@vt.sk
www.vt.sk/hory/lyzovacka/strbske-pleso

Informačné centrum v Tatranskej Lomnici nájdete vľavo od vchodu do kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso.


Fotogaléria