hauzi.sk

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly patrí medzi najznámejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Obec Donovaly sa rozprestiera na rozhraní Národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra, od Banskej Bystrice je vzdialená 25 km, od Ružomberka 29 km.

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 11 km. Zjazdovky sú sústredené do dvoch areálov – Záhradište a Nová hoľa, tieto prepájajú tri krátke vleky.

Záhradište je vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Premáva tu 4-sedačková lanovka (dĺžka 600 m, prevýšenie 117 m) a 12 lyžiarskych vlekov. V sezóne 2014/15 je táto 4-sedačka v nepretržitej premávke denne od 8:30 do 21.00 hodín, lyžiari tak môžu vďaka flexibilným časovým skipasom plynulo prejsť z dennej na večernú lyžovačku.

Nová hoľa spolu s Patočinami ponúka červeno-čierne zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Prepravu zabezpečuje expresná kombinovaná 6-sedačka s 8-miestnymi kabínkami (dĺžka 1312 m, prevýšenie 444 m) a jeden lyžiarsky vlek. Ponuku dopĺňa vlek Mišúty s modrou zjazdovkou v blízkosti parkoviska.

Na Donovaloch pôsobí niekoľko požičovní, lyžiarskych a snowboardových škôl. Jedinečnými atrakciami, ktorými je stredisko známe, sú jazdy na psích záprahoch a snowparagliding. Pri dolnej stanici lanovky na Novú hoľu nájdete klzisko.

Snowpark

Riders park Záhradište je podľa viacerých nezávislých hodnotení najkvalitnejší snowpark na Slovensku. Pripravuje sa tu slovenská reprezentácia v slopestyle snowboardingu a v akrobatickom lyžovaní. Ponúka denne upravované prekážky rôznych náročností, či oddychovú zónu. V predaji je špeciálny bodový skipas pre snowpark. Viac informácií na www.parksnow.sk.


Kontakt

Infocentrum Donovaly
+421 48 41 99 900
www.parksnow.sk/zima/lyzovanie-prevadzka.php


Fotogaléria