hauzi.sk

SKI PARK Ružomberok - Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Ružomberok - Malinô Brdo je 5-hviezdičkovým rezortom na severe Slovenska a zaraďuje sa medzi najdôležitejšie top strediská. Je v podstate jediným top strediskom prímestského typu na Slovensku, keďže východiskový bod - Hrabovská dolina - sa nachádza od centra mesta Ružomberok len 1 km.

Jeho história siaha do polovice 20. storočia. Už vtedy veľa nadšencov zimných športov z mesta a okolia využívalo severné lúky Malina Brda na lyžovanie. Postavili sa prvé vleky a oblasť sa ihneď stala známou v širokom okolí...
Prvým významným mílnikom bola výstavba kabínkovej lanovej dráhy z Hrabovskej doliny na Malino Brdo v roku 1964. Tá bola obrovským impulzom rozvoja celého strediska!


V novodobej histórii (2000 - 2001) bola takýmto mílnikom určite výmena starej kabínkovej lanovky od firmy Transporta Chrudim novou modernou 8-miestnou KLD firmy Dopellmayr. V rovnakom roku bola investícia rozšírená aj o výstavbu novej 4-miestnej sedačky na vrchol Malina Brda, čo výrazne zvýšilo prepravnú kapacitu strediska. Spolu s výstavbou zasnežovania sa tak lyžiarske stredisko na svahoch Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok zaradilo medzi TOP lyžiarske strediská na Slovensku.

Dnes sa prichádzajúci návštevníci majú možnosť ubytovať v nových apartmánoch v blízkosti údolnej stanice kabínkovej lanovky alebo v útulnej horskej chate priamo na Maline Brde a naplno si tak vychutnať lyžovačku v stredisku Ružomberok - Malinô Brdo. VIac informácií na www.skipark.sk.


Cenník

  DOSPELÍ DETSKÝ
Celý deň 25.50 € 19 €
4 hodiny 20.50 € 15 €
2 hodiny 15.50 € 11.50 €

Kontakt

+421 44 43 22 606,  +421 907 839 754
skipark@skipark.sk
www.skipark.sk


Fotogaléria