hauzi.sk

Lyžovanie na Liptove

Jasná Nízke Tatry

Stredisko Jasná Nízke Tatry je zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom. Nachádza v prekrásnom horskom prostredí na severných a južných svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry. Strediská CHOPOK SEVER a CHOPOK JUH sú od roku 2007 opäť prepojené 2 novými vlekmi - jeden zo severnej a jeden z južnej strany. Preto už v súčasnosti môžeme hovoriť o JEDNOM STREDISKU, ktoré poskytuje lyžiarom spolu takmer 34 km lyžiarskych trás. 


SKI PARK Ružomberok - Malinô Brdo 

Lyžiarske stredisko JÁNSKA DOLINA-JAVOROVICA (1060mnm) je situované na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša. Je to stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v nom nájdu úplní začiatočníci, ale aj skúsení lyžiari.

 


SKI Tatranská Lomnica

Užite si slnečnú lyžovačku v  Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie  položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m.,  uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. 1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná  garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené  zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej  trati so šírkou až do 60 m.


PARK SNOW Donovaly

Horská rekreačná obec (850 m) západnej časti Nízkych Tatier rozložená v širokom sedle na hlavnej ceste z Banskej Bystrice do Ružomberka. Leží v ochrannom pásme NAPANT-u v blízkosti národného parku Veľká Fatra a je dôležitým ústrediskom letnej a zimnej rekreácie. Sú tu vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. V Parku Snow Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. 

 


Ski Zverovka - Roháče - Spálená dolina

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1500 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku. Centrum areálu sa nachádza v nadmorskej výške 1100 m. Tu môžete zaparkovať svoje auto. Bohužiaľ kapacita tohto parkoviska je limitovaná . Ďalšie parkovacie možnosti sú na parkovisku začínajúcom pri chate Osobitá a pri chate Zverovka.  

 


SKI PARK Kubínska hoľa

Jedným z najvyhľadávanejších lyžiarskych stredísk na Slovensku je Kubínska hoľa, ktorá sa nachádza v blízkosti Dolného Kubína. Výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Nízke aj Západné Tatry a protiľahlé Chočské pohorie, Malú a Veľkú Fatru sú zárukou nezabudnuteľného zážitku z lyžovania. V stredisku s nadmorskou výškou 720 m a 1396 m je k dispozícii štvormiestna sedačková lanovka a 8 lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 7000 pasažierov za hodinu. Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 13 km. V stredisku sú k dispozíci aj upravovné bežecké trate a ich celková dĺžka je 10 km. 


PARK SNOW Štrbské Pleso

PARK SNOW Štrbské Pleso má 5 zlatých. Štrbské Pleso, ktoré je súčasťou lyžiarskeho centra Park Snow Vysoké Tatry, bolo vyhlásené za jedno z najlepších lyžiarskych TOP-stredísk na Slovensku. 5 zlatých hviezdičiek si s hrdosťou odnášame z prestížnej súťaže pod garanciou Združenia lanoviek a vlekov LAVEX a firmy SITOUR. PARK SNOW Štrbské Pleso získal cenné osvedčenie o kvalite svojich tratí na Štrbskom Plese, ktoré ho zaraďuje medzi turistické centrá európskeho významu. 


Ski Opalisko - Závažná Poruba

Lyžiarske stredisko Ski Centrum Opalisko - Závažná Poruba zasahuje do regiónov Nízke Tatry - SEVER, Liptov. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 694 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1030 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 336 metrov. Lyžiarska sezóna sa v stredisku Opalisko/Záv. Poruba začína v decembri a trvá do apríla. Celková dlžka zjazdoviek je 3,2 km. 


Lyžiarsky areál Žiar - Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar - Dolinky zasahuje do regiónov Liptov, Vysoké Tatry. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 810 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 902 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 92 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. 


Skicentrum JÁNSKA DOLINA-JAVOROVICA - ZATVORENÉ

Lyžiarske stredisko JÁNSKA DOLINA-JAVOROVICA (1060mnm) je situované na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša. Je to stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v nom nájdu úplní začiatočníci, ale aj skúsení lyžiari.

sezóna 2015/2016 - ZATVORENÉ