hauzi.sk

Rebus room

Nechajte sa vtiahnuť do deja boxerského zápasu pri ktorom hrozí korupcia. Vašou úlohou je zistiť či je tomu naozaj tak… Úvodná indícia strhne Vašu myseľ a intuíciu do deja, kde prekonávate jeden záhadný zámok za druhým až k prekvapivému a nečakanému odhaleniu… Nám sa to podarilo. Trúfnete si aj vy? 

Slovo “rébus” vzbudzuje pocit neurčitosti. Ani nám nebolo na začitku našej návštevy úplne jasné v čom spočíva podstata únikovej miestnosti ako takej. Práve preto sme na úvod, hneď po príjemnom privítaní, dostali vysvetlenie, čo to vlastne úniková hra je. 

Čo je to úniková miestnosť?

V únikovej miestnosti si užijete napätie, zábavu a tímovú spoluprácu. Cieľom hry, ktorá sa v miestnosti odohráva, je rozlúštiť jednotlivé šifry, vyriešiť záhadu a uniknúť z miestnosti v časovom limite. Aby začali kúsky mozaiky do seba zapadať budete potrebovať aktívne zapojenie všetkých zmyslov.  

Naša hra

Pochopiteľne nebudeme v tomto článku písať o indíciách, či upozorňovať na veci, ktoré si treba všímať. Nebudeme vám predsa kaziť zážitok z vašej budúcej hry :) 

Spomenieme azda len to, že vo vedľajšej miestnosti sedí za monitorom tvorca hry. Je to náš ďaľší spoluhráč, ktorý nám pomocou obrazovky na naše požiadanie napovie, keď sa zasekneme a nevieme sa pohnúť z miesta. Priznávame sa, že pár krát sme jeho jemné štuchnutie potrebovali. Samozrejme, je nám k dispozícií aj vtedy, ak by sme potrebovali z akéhokoľvek dôvodu opustiť miestnosť. 

Na únik z miestnosti a teda aj úspešné vyriešenie záhady v časovom limite sme mali jednu hodinu. Napätie v našom dvojčlennom tíme eskalovalo pár sekúnd pred koncom časového limitu. Kód k poslednej zámke, znamenajúci prístup ku kľúču od dverí, sme získali asi 2 sekundy pred jednou hodinou. Ostávalo už len rýchlo odomknúť… pochopiteľne sme to nestihli. Koniec hry však nenastal po odbití jednej hodiny. Ako nám náš tvorca hry neskôr prezradil, tak nechávajú dohrať každého. Dobrý pocit z úspešne vyriešenej záhady je predsa nenahraditeľným zážitkom a spokojnosť návštevníkov je v Rebus room na prvom mieste. 

Pre koho je hra vhodná?

  • pre hráčov v každom veku,
  • pre rodiny s deťmi ako všestraný rozvoj zručností atraktívnou formou, 
  • aj pre menšie deti, ktorým to myslí a vedia častokrát prekvapiť,
  • pre skupiny, ktoré chcú posilniť súdržnosť a spoluprácu v tíme,
  • pre každého, kto dokáže rozmýšľať v súvislostiach,
  • aj pre ľudí bez špeciálnych jazykových či iných znalostí.

Cena a dostupnosť služby:

  • 40 € skupina (max. 4 osoby),
  • 30 € dvojica,
  • zľava na Liptov region card.

Hrá sa v popoludňajších až podvečerných hodinách. Hru je potrebné zarezervovať deň vopred. Kontakt nájdete na webe služby: www.rebusroom.sk

Čo ďalej?

Ak vám počasie v tento deň nepraje môžete využiť čas s našou rodinkou na návštevu neďalekého múzea Ochrany prírody a jaskyniarstva. Je vysoko pravdepodobné, že deti budú mať potrebu sa fyzicky vyšantiť. Veď ako by to aj bolo po absolvovaní týchto intelektuálne náročných činností.. V tomto prípade odporúčame návštevu najväčšieho detského kútika v meste - Handy-Dandy v nákupnom centre RGB v smere na D1. 

Zaujímavou atrakciou na doplnenie programu pre dospelých môže byť návšteva Pivovaru Liptovär, ktorý sa nachádza asi 200 metrov od Rebus room. Tento lokálny pivovar vám okrem ochutnávky rôznych druhov pív ponúka aj možnosť exkurzie.


Fotogaléria