hauzi.sk

Mini zoo Sidorovo

Táto útulná "mini farma" sa nachádza pod vrchom Sidorovo, len 20 minút od vrcholovej stanice kabínkovej lanovky na Malinô Brdo. Nájdeme tu hospodárske zvieratá ako ovce, kozy, husi, prasiatka, králiky, sliepky, ale aj krásne pávy. Nie je to len klasická mini-zoo. Je to miesto, kde môžeme zblízka nielen vidieť, ale aj dotknúť sa týchto zvieratiek. Preto je toto miesto vhodné pre rodiny s deťmi, školské výlety a pre každého, kto má vzťah k prírode a zvieratám.

Areál dotvárajú ručne vyrezávané drevené komponenty ako altánok, lavičky, prevažovacia hojdačka v tvare píly a nádherný detský kolotoč s drevenou ovečkou, ktoré potešia nejedno oko. Návštevníci sa tu môžu zdržať aj dlhšie a využiť ohniská, ktoré sú k dispozícii na opekačku v príjemnom horskom prostredí. Po dohode s majiteľom sa dá na tomto mieste uvariť aj kotlíkový guláš z vlastných surovín. Taktiež je možné zastrieľať si zo vzduchovky, či podniknúť iné športové aktivity. Vstup je zdarma s možnosťou návštevy denne od 18.6. do 18.9.2016 v čase 9.00 – 17.00 hod.

Okolie ponúka taktiež zaujímavé možnosti na výlet. Tu sú od nás nejaké typy: 

SIDOROVO (1099 m. n. m.)

Sidorovo je zalesnený vápencový masív s dolomitovým vrcholom. Z najvyššieho bodu vysunutého nad Vlkolínske lúky je krásny výhľad na Vlkolínec a Revúcke podolie. Historickou zaujímavosťou Sidorova je, že tu bolo počas druhej svetovej vojny sídlo nemeckej protileteckej batérie. Vrcholová časť kopca bola opevnená a nachádzalo sa tu množstvo zákopov. Po skončení vojny však táto skutočnosť rýchlo upadla do zabudnutia. Na Sidorovo vedie viacero značkovaných turistických chodníkov. 


Vlkolínec

Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry zapísaná v roku 1993 do svetového dedičstva UNESCO. Je stále živou obcou o čom svedčí, že takmer polovica domov je stále obývaná. Je výnimočný predovšetkým zrubovou architektúrou vrchárskeho typu a typické sú preň dlhé otvorené dvory ústiace do terasovitých políčok. K najvzácnejším stavbám patrí zrubová zvonica, zrubová rumpálová studňa a kostol Navštívenia Panny Márie. Od mini-zoo Sidorovo je Vlkolínec vzdialený približne 20 minút pešej chôdze po žlto vyznačenom turistickom chodníku.

 

Adrenalínový zážitok

Pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, tu je možnosť zjazdu z Malina Brda na horských kárach alebo kolobežkách. K dispozícii sú kolobežky pre dospelých aj deti od 6 rokov. Súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice. Pre menej skúsených je vhodný zjazd po asfaltovej ceste v dĺžke 5 km, odvážnejší môžu využiť najľahšiu trasu v bike parku – rookie line.

 

Hrabovo

Po zostupe z Malina Brda vám Hrabovo ponúka viacero možností ako kúpanie sa v Hrabovskej nádrži, aquazorbing a člnkovanie v prenajatých člnkoch. Nachádza sa tu aj Tarzania, ktorá je považovaná za najväčší lanový park na Slovensku s celkovou dĺžkou 1110 m. 


Fotogaléria