Kam s deťmi na Liptove?

Posledná sánkovačka v Žiarskej doline, pastelkovo a Štôľňa

Silnejúce slnečné lúče sprevádzajú príchod jari. Tí športovo aktívnejší už určite vytiahli z pivnice bicykle alebo korčule. Na horách však zima neskončila. Sneženie počas minulého týždňa bolo dôkazom, že zima ešte nepovedala posledné slovo. 


Kam s deťmi v Liptovskom Mikuláši

Poznáte to... Užívate si Vašu dovolenku na Liptove, celý deň lyžujete, podvečer zas doprajete telu zaslúžený odpočinok v jedom z aquaparkov a deň ukončíte večerou, napríklad nejakou liptovskou špecialitou. A takto dookola. Rodičom by podobný scenár mohol vyhovovať, ale čo robiť, keď začnú deti bolieť nožičky a radi by pre zmenu zažili niečo iné?

Čítať viac

Lúčky, tiež známe ako Lúčky kúpele, je dedinka známa hlavne svojimi termálnymi prameňmi. Kúpele, ktoré sa tu nachádzajú sú preto často vyhľadávanou atrakciou pre staršie ročníky a v súčasnosti už aj mladšou generáciou. Tiež si ju asociujeme s názvom „dedinka pod Chočom.“ Každoročne sa tu organizujú turistické výstupy v letnom aj zimnom období, preto si tu vedia prísť na svoje aj vášniví turisti. Nie každý vie, že táto dedina vie toho ponúknuť oveľa viac, ako si myslíme, hlavne čo sa týka prírodného bohatstva tejto oblasti. Čítajte ďalej a odporúčime vám miesta, na ktorých by ste sa mali určite zastaviť pri návšteve tejto obce.

Čítať viac

 

Šútovský vodopád

Nielen na Liptove, ale aj na Orave sa nachádza množstvo krásnych prírodných úkazov. Jedným z nich je aj Šútovská dolina, rozprestierajúca na severozápadnej časti západných Karpát. Práve tu môžete stráviť príjemné chvíle s vašimi blízkymi. Prechod cez Šútovskú dolinu začína za obcou Šútovo,  odkiaľ sa vydávame pešo po modro označenom turistickom chodníku.

Čítať viac

 

Za prameňmi Liptova na konskom koči

O tom, že tie najlepšie veci sú zadarmo sme sa presvedčili už veľakrát. Jedným z dôkazov sú aj prírodné pramene vyvierajúce z nedotknutej prírody Liptova. Dúšok čerstvej vody, ale aj okolitú prírodu obcí Liptovská Štiavnica, Liptovské Sliače a Ludrová si môžete vychutnať trochu netradične – z konskej perspektívy. Rozprávkovú jazdu zažijete na historickom koči, s ktorým sa aspoň na malú chvíľu vrátite do minulosti a predstavíte si ako žili naši predkovia.  Trasa tejto poznávacej cesty začína v Liptovskej Štiavničke, odkiaľ vás koníky Golem a Linda prevedú až k jednotlivým prameňom.

Čítať viac

 

Mini zoo Sidorovo

Táto útulná "mini farma" sa nachádza pod vrchom Sidorovo, len 20 minút od vrcholovej stanice kabínkovej lanovky na Malinô Brdo.  Nájdeme tu hospodárske zvieratá ako ovce, kozy, husi, prasiatka, králiky, sliepky, ale aj krásne pávy. Nie je to len klasická mini-zoo. Je to miesto, kde môžeme zblízka nielen vidieť, ale aj dotknúť sa týchto zvieratiek. Preto je toto miesto vhodné pre rodiny s deťmi, školské výlety a pre každého, kto má vzťah k prírode a zvieratám.

Čítať viac

 

Tvorivé dielne vo Vlkolínci

Malí aj veľkí si môžu vyskúšať tkanie na krosnách, ktoré sa používali  najmä v minulosti na výrobu kobercov a textílií. Práca na krosnách nie je vôbec náročná a zvládne ju každý, kto má chuť a trochu trpezlivosti. Po utkaní časti koberca si každý návštevník označí svoju prácu stužkou, na ktorú napíše svoje meno a krajinu odkiaľ pochádza. Na vlastnej koži sme si to skúsili aj my a výsledok môžete posúdiť sami.

Čítať viac

 

 

 


Diskusia Facebook, Twitter, Google alebo Disqus

Sledujte nás na facebooku