Jarná lyžovačka takmer za polovičné ceny!

Jarná lyžovačka takmer za polovičné ceny!

Jarná lyžovačka takmer za polovičné ceny

Pod horami je už jar v plnom prúde, avšak podmienky pre jarnú lyžovačku sú na Liptove stále ideálne. V uplynulých dňoch sme ich boli osobne otestovať. Navštívili sme najväčšie stredisko v širokom okolí - Jasnú. Aj napriek pokročilému dátumu sme si užili kvalitne pripravené zjazdovky a vďaka vysokej prepravnej kapacite nových lanoviek aj minimálne čakacie doby. Nedávne sneženie kvalite lyžovania výrazne pomohlo a tým pádom zmizli zo zjazdoviek zľadovatené úseky. Najkvalitnejšiu lyžovačku sme si užili ráno, kedy bol ešte menčester na zjazdovke nerozlyžovaný. V priebehu dňa sa na slnkom premočenom snehu začnú rýchlo vytvárať bubny a je potrebné jazdiť obozretnejšie. 

Jasná je známa aj svojimi výbornými možnosťami pre milovníkov lyžovania mimo upravených zjazdoviek. Srdce každého freeridera či skialpinistu potešia dobre vysnežené žľaby. Snehová vrstva po poslednom snežení “sadla”, takže terén sa stal po stránke lavínového nebezpečenstva bepečným.  Odporúčame zamerať sa hlavne na žľaby s východnou orientáciou. Sú lepšie zasnežené a nehrozí poškodenie lyží na skalách. 

Ak by ste sa vybrali do Jasnej s deťmi, môžete ich zveriť inštruktorom, ktorí zdokonalia ich lyžiarsku techniku. Síce sa už blíži koniec sezóny, ale aj napriek tomu sme si všimli niekoľko detičiek, ktoré skúšali svoje prvé oblúčiky na svahu v lyžiarskej škôlke Maxiland.

Navyše od pondelka 20.3 došlo k zmenám cien skipasov. Najvýhodnejšou možnosťou ako ich nakúpiť je cez Gopass systém, zľavové portály  alebo využitie akciových ponúk ubytovateľov v regióne, ktorí ponúkajú skipas k ubytovaniu v ich zariadeniach už od 20 € na deň. 

Cenník od 20. 03. 2017 do konca sezóny:

  POKLADŇA V STREDISKU ONLINE GOPASS E-SHOP
  Dospelí Senior, Junior Deti Dospelí Senior, Junior Deti
1 deň 32 € 26 € 22 € 31 € 25 € 21 €

Od 20.3. platí rovnako možnosť zakúpiť si “Šikovnú sezónku” - celosezóny skipas na budúcu sezónu, ktorý však platí už aj v tejto sezóne - od 20. marca až po koniec sezóny. Teraz je potrebné zaplatiť 49 € a zvyšných 150 € (v prípade študentov 110 € a detí 90 €) doplatíte až na jeseň. 

Skipark Malinô Brdo

Stredisko s jednoduchým prístupom známe širokými zjazdovkami s nádherným výhľadom na Dolný Liptov má stále dostatok snehu. Aj napriek teplým jarným dňom si môžete užiť jazdu po 3,9 km zjazdovke až k dolnej stanici kabínkovej lanovky. V stredisku nájdete okolo 35 cm technického snehu. 

V prevádzke je do 26.3.2017 (vrátane) denne v čase 8:30 – 16:00 hod. Pozor! Skibus už nepremáva!

Cenník jarnej lyžovačky platný do konca sezóny:

ZIMA 2016/2017 Jarná lyžovačka
pondelok - piatok
Jarná lyžovačka
sobota - nedeľa
   dospelý junior, senior detský dospelý junior, senior detský
1 deň 12 € 12 € 12 € 16 € 16 € 14 €
2 hodiny 8 € 8 € 8 € 10 € 10 € 8 €
4 hodiny 10 € 10 € 10 € 13 € 13 € 12 €

OPALISKO Závažná Poruba

Výhodou Opaliska je severný svah a malá veternosť. V stredisku si prídu na svoje nielen skúsený lyžiari na strmej “Starej” zjazdovke, ale aj deti na malom vleku. V stredisku sú stále veľmi dobré podmienky a 40-50 cm technického snehu.

Prevádzka denne 9-16 h .
Aktuálne ceny platné do konca sezóny:

  Dospelí Juniori Deti
4 hodiny 10 € 8 € 6 €
1 deň 14 € 12 € 10 €

Odporúčame sledovať zľavomaty, kde sa dajú nájsť skipasy už dd 11,9 €

Žiar - DOLINKY

Ideálne stredisko, kde sa môžu Vaše deti zdokonaliť v lyžovaní. Po zvládnutí malého vleku môžu prejsť na väčší. Stredisko sa na príchod jari výborne pripravilo a ponúka veľmi dobré podmienky s 40 cm technického snehu.

Prevádzka denne 9-16 h.
Večerné lyžovanie piatok a sobota 18-21 h

Aktuálne ceny:

  dospelí deti / seniori
Celodenný 12.5 € 10 €
Dopoludnia 7 € 6 €
Popoludní 8.5 € 6.5 €
2-hodinový 6.5 € 5 €
Večerné lyžovanie 9 € 7 €

Skicentrum Čertovica 

Lyžiarske stredisko na hrebeni Nízkych Tatier je jedno z mála menších stredísk, kde ešte stále nájdeme prírodný sneh., aktuálne od 20 do 50 cm. 

V prevádzke piatok, sobota, nedeľa 9-16 h.

Cenník platný do konca sezóny:

  dospelí deti do 14 r.
1 deň 15 € 12 €
Doobeda 9 - 13 hod. 11 € 9 €
Poobede 12 - 16 hod. 11 € 9 €

Vyšná Boca - Bačova roveň

Stredisko s náročnejšími zjazdovkami ponúka na záver sezóny lyžovačku od 9,9 € na deň. Stačí ho vyhľadať na zľavových portáloch.

Stredisko je v prevádzke denne od 9-16 h. 

Aquaparky Tatralandia a Bešeňová

Po ťažkej lyžovačke je potrebné dopriať telu relax. Čo tak urýchliť regeneráciu pred ďalším dňom stráveným na svahu návštevou jedného z Liptovských aquaparkov?  Po 20. marci budete mať možnosť využiť zľavy aj v nich. Na zľavových portáloch nájdete vstupy už od 11,9 € na deň s možnosťou doplatku 5 € za využitie saunového sveta.