hauzi.sk

Bešeňová

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 18 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo. 

V Bešeňovej nájdete okrem harmónie pre telo a dušu aj zábavu pre všetkých členov rodiny na 15 toboganoch, v bazéne s vlnobitím alebo počas raftovania v divokej rieke. Vďaka tomu sa Bešeňová stáva dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

Nový oddychový priestor Átrium je srdcom celého krytého komplexu. Veľkorysé presvetlené priestranstvo predstavuje oázu pokoja, ktorá dýcha prírodou. Gurmánov poteší prepojenie s najväčšou reštauráciou v Bešeňovej, Bistrom. Tá ponúka, okrem chutných jedál z čerstvých surovín, výhľady na krásy Liptova.

Energiu načerpáte v saunovom svete počas 13 inhalácií a relaxačných procedúr. Stále obľúbenejšími sú v novej Bešeňovej saunové rituály a peelingy nielen za bieleho dňa, ale aj za mesačného svitu počas špeciálnych eventov - Noci saunových rituálov. 

Nová, elegantná Bešeňová predstavuje dokonalú harmóniu a spojenie relaxu a zábavy. Vďaka termálnej, ale aj priezračnej vode, možnosti voľby, si tu nájde svoje naozaj každý. Zistite viac o zážitkoch, ktoré vás čakajú v novej Bešeňovej.


Tobogany

Pre adrenalínových nadšencov v Bešeňovej nájdete celoročne otvorenú 30m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.

Všetky deti si užijú zábavu v bazéne s hradom, detskými vodnými atrakciami, šmýkačkami, mini-toboganmi, vodnými delami a striekačkami...

Užite si jazdu na najdlhšom tobogane na Slovensku, alebo si zmerajte čas so svojim súperom na závodnom tobogane so zvukom a silou motora formule F1. Netradičné zážitky Vám prinesie jazda na tobogane so špeciálnymi svetelnými a zvukovými efektami.

V lete je k dispozícii ďalších 6 tobogánov, ktoré sa o zábavu určite postarajú.


Vonkajšie bazény s termálnou vodou

Termálne bazény sú vybudované na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka.

Vonkajšie bazény s geotermálnou vodou verejnosti sprístupnené v roku 1993, obnovené a zrekonštruované v rokoch 2006 a 2007. V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou. Geotermálna voda vyviera z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5 °C. Teplota vody v bazénoch 26 – 39 °C. 2 plavecké bazény (veľký a malý), 5 relaxačných bazénov, 1 neplavecký dopadový bazén, 3 vonkajšie tobogány, 6 bazénov je otvorených CELOROČNE, bazény sú vhodné pre všetky vekové kategórie, v oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie ako napr. podvodné lavice a ležadlá po okrajoch bazénov, vodné trysky, vodný hríb, vodná čaša.


Vnútorné bazény

Vo vnútornej bazénovej hale nájdete veľký relaxačný bazén s chŕličmi vody a ďalšími vodnými atrakciami, do ktorého ústi vnútorný tobogan, malý relaxačný sedací bazén a fontánu - oddychový - whirlpool. Osobitú atmosféru bazénom dodáva osvetlenie so Swarovského krištáľom. Relax a romantiku pod hviezdami si vychutnáte v átriu s dvoma vírivkami.

Areál sprístupnený v roku 2006, vhodný pre všetky vekové kategórie. Všetky vnútorné bazény sú z antikora s priezračnou ohrievanou vodou. Veľký relaxačný bazén s toboganom, malý relaxačný sedací bazén, fontána - oddychový - whirlpool, vnútorný antikorový tobogán, teplota vody 27 – 39 °C, bazény otvorené celoročne.


Masáže

  • Celotelová masáž
  • Masáž chrbta
  • Masáž nôh
  • Očista kože
  • Garra Fish Therapy

Denné saunové rituály

Pretože vieme ako milujte relax, rozhodli sme sa premeniť naše saunové rituály na dennú prevádzku a to znamená, že kedykoľvek prídete k nám, zažijete výnimočné saunovanie ako nikdy predtým.  Ak sa bojíte, či je tento druh saunovania vhodný pre vás, určite to skúste, priemerne trvá celá procedúra 10 minút. Po nej dostanete dostatočne veľa času na oddych a osvieženie, napríklad drinkom.

Noc saunových rituálov

Ak poznáte saunové rituály a zažili ste ich počas dňa, garantujeme, že počas noci je zážitok znásobený a to hlavne o atmosféru ticha a pokoja v celom areáli. Počet vstupov na naše magické noci je obmedzený a preto neváhajte a rezervujte si svoj vstup. 

Saunamaster polieva kamene, a tak zvyšuje vlhkosť vzduchu, a tým cítite viac tepla. Kedže saunamaster používa na vírenie vzduchu aj rôzne iné nastroje ako je uterák, alebo iné zaujímavosti, zažijete teda aj zaujímavú kultúrnu lekciu saunovania. Aromaterapie a muzikoterapie počas saunových rituálov budú skutočným balzamom pre Vaše telo i dušu.


 

Otváracie hodiny - prevádzková doba

Bazény a atrakcie

9.00 – 21.00

Wellness & Spa

9.00 – 20.30

 

Viac informácií

Infocentrum BEŠEŇOVÁ
Info: +421 917 99 88 44
e-mail: info@besenova.com
www.besenova.com

 

Fotogaléria