slovak     polski
Penzion Marek & Janka
Roveň 4905, 034 01 Ružomberok, SLOVAKIA
GSM: +421/908/932512, +421/905/621905, +421/915/308393
e-mail: penzionmarekajanka@centrum.sk, www.liptov.sk/marek
voľné termíny, objednávka ubytovania, kniha návštev
Novopostavený penzión Marek & Janka sa nachádza na sídlisku Roveň v meste Ružomberok, v srdci malebného kraja Liptov, známeho hlavne termálnymi prameňmi v blízkej Bešeňovej, prekrásnou prírodou, jaskyňami, lyžiarskymi strediskami (Malinô Brdo), ktoré sú celoročne navštevované turistami zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Poloha penziónu ponúka veľa príležitostí letných a zimných športov, turistiky, rybolovu, poľovníctva a oddychu. WIFI free

V penzióne ponúkame kvalitné ubytovanie v 6 dvojposteľových izbách. Celková ubytovacia kapacita je 12 osôb (možnosť prístelku). Každá izba má vlastné WC, kúpelňu, sprchu a kuchynku. V spodnej časti penziónu sa nachádza občerstvenie - expresso. Parkovanie je zabezpečené. Ubytovanie je bez prítomnosti domácich. Internet WIFI v celom penzióne.

V blízkosti penziónu sa nachádza obchodný dom Kaufland cca. 200m. V neďalekom centre mesta sa nachádza Kino v Kultúrnom dome Andreja Hlinku je jedným z najlepšie vybavených kín na Slovensku, v ktorom sa premietajú filmové premiéry s ozvučením dolby surround. Súčasťou Ružomberka je tiež Vlkolínec, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Predstavuje unikátnu pamiatkovú a ľudovú rezerváciu.

Cena dohodou.
DOVOLENKA V LETE
V lete je možnosť kúpania v termálnych kúpaliskách: Bešeňová 12km, Aquapark TATRALANDIA v Liptovskom Trnovci.
Vodná nádrž Liptovská Mara 15km.
Pešie túry môžete podniknúť do nádherných dolín Vysokých a Nízkych Tatier: Demänovská, Prosiecka, Kvačianska, Ludrovská a Jánska dolina a malebné Chočské pohorie.
Navštíviť môžete aj:
- rezerváciu ľudovej architektúry a svetové kultúrne dedičstvo UNESCO Vlkolínec 4km
- archeologickú lokalitu na vŕšku pri Liptovskej Mare Havránok 16km
- celodrevený artikulárny ec. kostol vo Svätom Kríži 19km
- Demänovskú ľadovú jaskyňu a Demänovskú jaskyňu slobody s bohatou kvapľovou výzdobou
- Múzeum Lipt. dediny Pribylina 35km
- nádherné turistické trasy - Nízke Tatry, Veľká Fatra
- cykloturistika
- v okolitých lesoch sú veľmi dobré hubárske možnosti.
- rybolov-na rieke Váh a priehrade Lipt.Mara.

DOVOLENKA V ZIME
V zime je taktiež možnosť kúpania v termálnych kúpaliskách: Bešeňová 7km, Aquapark TATRALANDIA, ktoré sú celoročne otvorené.
Pre lyžiarov ponúkame: SKIPARK Ružomberok 5km, Kubínska hoľa 30km, Donovaly 20km, Jasná 35km, pre menej náročných a rodiny Turík 10km.


© foto & webmaster