D   MČEK PRI MEDOKÝŠI
Kontakt
Domček pri Medokýši
Iľanovo 47
031 04  Liptovský Mikuláš
Slovensko

Mobil: +421 907 514146
         +421 905 419 116

E-mail: olgadzurova@stonline.sk
www.liptov.sk/domcekprimedokysi

objednávka ubytovania
hodnotenie ubytovania
voľné termíny

Liptov je región, ktorý má čo ponúknuť, stačí si iba vybrať.
V lete si vychutnajte prechádzky po okolí, vyberte sa na turistické výlety do hôr, vyskúšajte si cykloturistiku a oddych v troch termálnych kúpaliskách v našej blízkosti. Skúsiť môžete i menej známe športy ako je rafting, paraglajding či horolezectvo s horským vodcom. Liptov ponúka vhodné podmienky na rybolov a vodné športy. Viac informácií na www.crystalski.sk. Okrem prírody vám môžeme ponúknuť návštevu jaskýň, kultúrnych i historických pamiatok.

Hlavným lákadlom Liptova v zime sú zimné športy. Najmä zjazdové lyžovanie ponúka hosťom dosť možností. Svoje terény si tu nájdu tak menej zdatní ako aj nároční lyžiari. Aktuálne snehové správy nájdete na stránke www.ski.sk. Po lyžovaní dobre padne relax v horúcich termálnych bazénoch, ktorých je na Liptove dostatok.

Lyžovanie :
Chopok - Demänovská Dolina - Jasná 12 km

Iľanovo – Košútovo: len tristo metrov od Domčeka pri Medokýši je lyžiarsky vlek dlhý 300 m s umelým zasnežovaním a večernou lyžovačkou.

Liptovský Ján - 12 km.

Závažná Poruba – 3 km starou cestou. V stredisku je nová sedačková lanovka a dva lyžiarske vleky.

Žiar – Dolinky – 12 km, lyžiarske stredisko s dvoma vlekmi. Malý vlek vhodný pre deti a slabších lyžiarov, upravené bežecké trate, skialpinizmus. Požičovňa lyží. V lete východisko pre pešie túry do Žiarskej doliny, na Symbolický cintorín, Baranec a iných častí Západných Tatier.

Ski Park Malinô Brdo pri Ružomberku – 25 km. Známe lyžiarske stredisko. www.skipark.sk.

Po aktívnom oddychu na lyžiach využite relax v celoročne otvorených termálnych kúpaliskách Aquapark Tatralandia, Bešeňová, Liptovský Ján.
Kúpanie :
Aquapark Tatralandia – 6 km. Nová atrakcia okolia Liptovského Mikuláša. Bazény s termálnou vodou od 28 – 38 stupňov C. www.tatralandia.sk

Termálne kúpalisko Bešeňová – 25 km, diaľnicou cca 10 min. Areál vonkajších termálnych kúpalísk s celoročnou prevádzkou. www.besenovanet.sk Zľava 15%

RR centrum – vírivky, sauny, masáže. Relaxačné balíčky pre hostí. www.rr-centrum.sk Zľava 20 %

Termálne kúpalisko Liptovský Ján – 12 km. Vonkajšie termálne kúpaliská otvorené v lete. Celoročne je k dispozícii kryté termálne kúpalisko v Hoteli Máj s minerálnou vodou.

Liptovská Mara - 5 km. Vodná nádrž. V lete príjemné miesto na kúpanie, opaľovanie a vodné športy. V lete je tiež možnosť plavieb po Liptovskej Mare.


Jaskyne :
Demänovská jaskyňa slobody - 8 km. Očaruje sintrovou výzdobou a čarovnými jazierkami. Verejnosti ju sprístupnili už v roku 1924.

Demänovská ľadová jaskyňa - 7 km. Unikátne podzemné priestory preslávili nádherné ľadové útvary a kosti dávnych predátorov. Kedysi jej hovorili Dračia…

Važecká jaskyňa - 20 km.


Kultúrne a historické pamiatky :

Skanzen Pribylina - 20 km. Skanzen v prírode, ktorý pripravuje celoročne mnoho tematicky zameraných podujatí. Viac o programe nájdete na www.lhradok.sk/muzeum

Havránok – 15 km. Zrekonštruované staré keltské sídlisko. Ponúka príjemnú prechádzku hlavne pre rodiny s deťmi.

Drevený artikulárny kostol Svätý Kríž– 15 km. Najväčší drevený kostol v strednej Európe z Paludze z roku 1774. Má kapacitu okolo 6000 návštevníkov.

Aktuality
  • 10% zľava na bobovú dráhu v Pavčinej Lehote
  • 10% masáž pre ubytovaných hostí - Táňa Kozáková
  • 10% zľava na rafting a požičovňa lyží od www.crystalski.sk
  • 10% Thermalpark Lúčky