hauzi.sk

Reštaurácie a salaše

Koliba Bešeňovka

V decembri 2016 bola otvorená nová slovenská reštaurácia pri Bešeňovej Koliba Bešeňovka, ktorá ponúka tiež ubytovacie služby. Po dvoch mesiacoch  prevádzky sme ju navštívili a zhodnotili úroveň kuchyne a poskytnutých služieb.

Čítať viac

 


Salaš Pastierka 

Salaš Pastierska pod Bobroveckou dolinou je jedným z niekoľkých pravých liptovských salašov, kde sa dá kúpiť pravá nefalšovaná ovčia bryndza. Okrem bryndze salaš ponúka čerstvý a údený ovčí syr, korbáče a žinčicu. 

Cenník

čerstvý syr 1 kg 7 €
údený syr 1 kg 8 €
bryndza 1 kg 9 €
žinčica 1 l 2 €
syrové nite 1kg 9 €

Okrem výrobkov z ovčieho mlieka ponúka salaš na objednávku aj špeciality z jahňaciny a baraniny. Ako pamiatku zo salaša si môžete odniesť suveníry so salašníckou tématikou - črpáky, valašky, píšťalky, pastierske biče, zvončeky, roľničky, kožušiny z oviec…  

Zaujímavosťou salaša je tradičná prevádzka (pasenie ovčiarskymi psami, ručné dojenie, tradičné zakladanie košiarov, spracovanie surového mlieka bez pasterizácie), ktorá je spojená s predajom v kolibe so všetkými hygienickými náležitosťami. 

Areál okolo salaša ponúka aj hojdačky či šmýkačky pre deti, vyhotovené v štýle salašníctva. Rodiny s deťmi využijú aj ohniská, kde si môžu pripraviť opekačku. Taktiež je možné buď svojpomocne, alebo s pomocou bačov či gazdinej uvariť pravý jahňací guláš. Počas pravidelnej prevádzky je možnosť vidieť ukážku dojenia oviec od 4:00 a od 16:00. Na požiadanie vopred je možné zariadiť taktiež ukážku plieskania patierskym bičom. Viac sa dočítate v tomto článku.


Reštaurácia a pivovar Liptovär

Na svoje si prídu aj milovníci piva a dobrého jedla v pivovare Liptovär. Tu môžete pivo nielen ochutnať, ale dokonca môžete byť aj svedkami jeho samotnej výroby. Pivo je nepasterizované, nefiltrované a určite vás nadchne svojou príjemnou horkosťou. Prehliadky sa konajú v skupinách 5-15 osôb.  V prípade záujmu prehliadky pivovaru je nutná rezervácia min. 1 deň vopred na tel. čísle +421 905 821 859. Cena prehliadky je 6 € na osobu. Súčasťou reštaurácie je aj detský kútik so šmýkačkou, mini hojdačkou a inými detskými atrakciami. 

Kontakt:
Garbiarska 2032
031 05 Liptovský Mikuláš
www.liptovar.sk 
email: liptovar@liptovar.sk
tel.: +421 905 821 859


Pivovar Brontvai

Po celodennej túre si môžete dopriať zaslúžený oddych, pri dobre vychladenom pive v miestnom pivovare Brontvai v Kvačanoch. Jedná sa o prvý pivovar na Liptove, ktorý vám okrem degustácie piva a iných pivných špecialít, ponúka aj nezabudnuteľný zážitok z prehliadky pivovaru, spojenej s výkladom o výrobe tohto jedinečného nápoja. Počas toho, ako si budete vychutnávať čaro tohto miesta, sa môžu vaše deti zabávať v detskom kútiku alebo obdivovať pestro sfarbené papagáje. 

Otváracie hodiny

Pondelok – Sobota

10:00 – 21:00

Nedeľa

10:00 – 18:00

Cena prehliadky pivovaru 3 €.

tel.:+421 911 787 345, +421 905 931 311
Viac informácií na www.pivovarbrontvai.sk


Salaš Bešeňovka

Ďalšie miesto, ktoré sa v Bešeňovej určite oplatí navštíviť je salaš Bešeňovka, nachádzajúci sa 150 m od cestnej komunikácie. Môžete si tu zakúpiť produkty z ovčieho a kravského mlieka ako sú syry, maslo, jogurty, žinčica, nite, bryndza a iné chutné výrobky. 

Cenník mliečnych výrobkov.pdf

 

Otváracie hodiny

Po - Ne

8.00 – 19.00