Kúpaliská

     Okrem množstva teplých minerálnych prameňov sa na Liptove nachádzajú aj známe kúpele. Pramení tu taktiež množstvo riek a potokov. Najdlhšia slovenská rieka Váh preteká stredom Liptova v dĺžke 65 km. Pozostatky ľadovcovej činnosti na tomto území dokladuje niekoľko horských jazierok. Najznámejšie sú Vrbické pleso, Račkové plesá a Jamnicke plesá. Najnavštevovanejšou vodnou plochou je Liptovská Mara. Pre milovníkov divokej vody sú vhodné podmienky pre splavovanie a rafting na Váhu a na Belej. Oblasť Liptova je známa aj teplými prameňmi, niektoré z nich sú v súčasnosti využívané pre rekreačné účely.AQUAPARK Tatralandia

Aquapark Tatralandia

     Aquapark Tatralandia
     Tel: 044/547 78 11
     Fax: 044/547 78 10
     E-mail: info@tatralandia.sk
     www.tatralandia.sk

Aktuálny cenník Aquapark Tatralandia

   Aquapark Tatralandia leží v srdci Liptova v nádhernej scenérii hôr, pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara, s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.
   Celoročnosť aquaparku umožňuje zdroj termálnej vody prúdiaci z viac ako 2500 metrovej hĺbky s teplotou 60,7 °C.
   V súčasnej dobe Aquapark Tatralandia ponúka 27 toboganových dráh a šmýkačiek – 5 NOVÝCH, 8 celoročných.
Každý návštevník môže vyskúšať masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodné hojdačky ,zahrať si vodný volejbal a basketbal, či zabaviť sa pri noodlovom aquaerobiku. To všetko v 11 bazénoch – 2 NOVÝCH karibských, 8 celoročných a 3 kryté. Bazény sú naplnené termálnou minerálnou (niektoré aj priezračnou ohrievanou vodou) s teplotou do 38 oC.
   V lete 2008 pripravil Aquapark Tatralandia pre svojich návštevníkov skvelú NOVINKU – Vstup do Western City Šiklův Mlýn cez aquapark GRATIS (od 28.6. do 1.8.2008)
   Krytý tropický komplex Ostrov pirátov z Karibiku - wellness bazény napĺňané priezračnou ohrievanou vodou s vodnými masážami, chrličmi a plaveckou časťou s protiprúdom, detským bazénom, Hawai Barom, a fantastickým výhľadom na panorámu Tatier vďaka presklenej časti na poschodí.
    Wellness Paradise ponúka možnosť relaxu a rekondície v nekúpeľnom prostredí s komplexnými službami. Každodenne sa návštevníkom venujú odborníci na masáže kúpele, zábaly, a iné procedúry. Tatra-Therm-Vital - saunový svet s jedinečným komplexom 16 parných a vodných sáun, masážnych kúpeľov a procedúr rozširuje ponuku relaxu v Aquaparku Tatralandia.
    Holiday Village Tatralandia ponúka skvelé ubytovanie hneď vedľa aquaparku. Na výber je 155 kúzelných bungalovov a apartmánov s kapacitou až 700 osôb.
   Súčasťou ubytovacieho komplexu sú aj minimarket, fitness centrum, Funny cenrum, detský kútik, zmenáreň, nonstop recepcia...
AQUAPARK TatralandiaAQUAPARK TatralandiaBesenova

GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

     Bešeňová 136, 034 83
     Tel: 00421 44 4307 700
     Fax: 00421 44 4392 852
     E-mail: info@ginoparadise.sk
     www.besenovanet.sk

Aktuálny cenník GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

    GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály.
    Od leta 2008 GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ rozšíril ponuku svojich služieb takmer trojnásobne. Pre návštevníkov je pripravených 13 vonkajších a 3 vnútorné bazény s teplotou vody od 26 – 40 °C. V krytom bazénovom komplexe sa nachádzajú sedací – relaxačný bazén, veľký plavecký bazén s nerezovým toboganom a bazén pre deti. V bazénoch sa nachádzajú rôzne atrakcie – podvodná lavica a vzduchová lavica, masážne trysky, chŕliče, bublinkovače, vodný hríb, vodný ježko. Tieto bazény sú výnimočné tým, že sú vyrobené z nerezu a sú svojho druhu jediné na Slovensku. Neopakovateľnú atmosféru celkového uvoľnenia vytvára Vitálny svet. Pripravený je čarovný svet vôní, farieb a príjemných zvukov hudby a životodarnej vody. Pozostáva zo sústavy sáun (bylinková, rímska, soľná, mentolová, fínska), ochladzovacieho bazéna s kúskami ľadu, whirlpoolu, tepidária. Pod “jednou strechou” je fitnes centrum, rôzne masáže, bioptron, solárium, manikúra/pedikúra.Besenova
    Ubytovaciu kapacitu tvorí komplex trojhviezdičkových wellness hotelov Luka***, Termal*** a Giga***. Ubytovaní hostia majú neobmedzený prístup do vnútorných aj vonkajších bazénov.
    Nadštandardné pohostinské a spoločensko-zábavné služby poskytuje Steak house so širokou ponukou špecialít na rošte a grile. Po absolvovaní relaxačných a wellness aktivít dobre padne posedenie v Relax bare s pestrým sortimentom alkoholických a nealkoholických nápojov, káv, zmrzlinových pohárov a cukrárenských výrobkov. Priestory sú vhodné aj na poriadanie zábavných či firemných podujatí a kongresov do 150 osôb. Bezprostredná blízkosť bazénov dodáva špecifickú atmosféru Aqua baru. Vyznávači rýchleho občerstvenia si pochutia vo Fastfoode.Liptovská Mara

ATC Liptovský Trnovec
032 22 Liptovský Trnovec
GPS: 49°06`38``S 19°32`44``V

    V lete najvýznamnejšie rekreačné stredisko. Liptovská Mara je priehrada na Váhu s výkonom 198 MW vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v Nádherná Liptovská MaraSR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3vody, najviac na územi SR. Pri päte je široká 200 m a dlhá 1225 m. Vody priehrady zaplavili 13 obcí, /Vrbie, Demčín, Sokolče, Lipt. Mara, Sestrč, Nižné a Vyšné Dechtáre, Lipt. Sielnica, Parížovce, Paludza, Ráztoky, Černice/. Najcenejšie domy sú prenesené v skanzeme v Pribyline. Ide o tieto pamiatky: goticko-renesančný kaštiel v Parížovciach, pôvodné gotické kostoly v Liptovskej Mare, Sielnici, zrubové domy vzácnej ľudovej architektúry. Výnimkou je artikulárny kostol z Paludze, ktorý preniesli na okraj obce Lazisko.
    Každoročne sa OMEGA IItu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou Liptov - 80 miest - to všetko poskytuje autocamping Liptovský Trnovec na severnom brehu Liptovskej Mary. V Trnovci je plážové kúpalisko, autocamping kategórie "B", 140 stanov, bufet, kuchynka, ubytovacie bunky, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou.

    Iné rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica. Na severnom brehu pri diaľnici sa nachádza známy salaš Dechtáre, ktorý ponúka typické liptovské špeciality. Stredisko je dobre situované východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier
   Neďaleko hrádze sa náchádza ARCHEOLOGICKÉ MÚZEUM V PRÍRODE - Havránok. Na ostrove Ratkovie v blízkosti autokempingu je arborétum s náučným chodníkom.
    Odporúčame ubytovanie Chaty MARA.Loď MARA

Web: www.lodmara.sk
Tel.: +421917261274
Email: info@lodmara.sk
Nájdete nás v areáli Plažového kúpaliska Liptovský Trnovec
GPS: 49.108939, 19.547549‎ (+49° 6' 32.18", +19° 32' 51.18")

   Loď Mara je otvorená motorová loď typu katamaran, riadená pomocou volantu s rozmermi 8m x 2,5m a kapacitou maximálne 12 osôb. Plavidlo je vybavené platenou strieskou, čalúnenými sedačkami, FM rádiom, rebríkom pre nastupovanie z vody, stolčekom s držiakmi na nápoje. Loď Mara ponúka široké možnosti využitia od mája do okóbra. V našej ponuke nájdete pravidelne okruzné plavby po Liptovskej Mare, plavbu s kapitánom na objednávku ako aj prepravu pasažierov k turisticky zaujimavým lokalitám (kostol na Liptovskej Mare, motorest Dechtáre) po vodnej hladine. Ďalej ponúkame dobrodružne plavby s kupaním, piknik na vode a pod.
   V mimosónnom období možnosť využitia pre firemné akcie, narodeninové párty, rybolov a pod.


Harmonogram odchodov cez víkendy v mesiaci JÚN:

Cenník: cennik.pdf
Liptovský Ján - termálne kúpalisko

     Liptovský Ján
     032 03 Liptovský Ján
     Tel.: +421/ 44/5263 477
     Fax.: +421/ 44/5208903
     marketingmaj@sorea.sk

    Obec Liptovský Ján leží v pohorí Nízke Tatry zo severnej strany v Jánskej doline. Na travertínových návršiach sa nachádza žriedelná oblasť termálnych a minerálnych prameňov. Patria k studeným až veľmi nízko termálnym, veľmi slabo až silno uhličitým, dusíkatým slabo mineralizovaným sírovodíkovým vodám. Obyvatelia obce nazývajú už od pradávna studenšie pramene medokýšmi a teplé teplicou. V polovici 19.st pri termálnych prameňoch vznikli malé kúpele na liečenie termalne kupalisko Liptovsku Janreumy a ženských chorôb. Jozef Szentivány Gemerský vybudoval vaňové kúpele, krytý bazén. Vo svojom kaštieli zriadil r.1929-30 reštauráciu, Grand Hotel Thermal a kúpele boli pomenované Svätojánske Teplice. Boli v kúpelnej budove (toho času budova Osobitnej školy), pri ktorej dal vybudovať i Štrandové kúpalisko. Termálnu vodu vuyžívali ľudia nielen z blízkeho, ale i vzdialeného okolia. Svätojánske kúpele boli známe ešte pred l.svet. vojnou v Budapešti i v Nemecku, odkiaľ prichádzalo veľa turistov, ale i ľudí hľadajúcich zdravie.
V r. 1963 navŕtali nový prameň v hlbke 95 m s teplotou 29,4 C. Povyše neho vybudovali pramenný dom Rudolf a jeho vodu i vodu z dalších blízkych vrtov používajú na plnenie bazénov, ktoré sú pri rekreačnom zariadení Máj. Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku (35 litrov/sekundu). Je známym a vyhľadávaným letoviskom s bazénmi s termálnou vodou. Južne od obce sa nachádza areál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň, bazén 50 m, 2 detské bazény, 1 kľudový bazén , ktoré využívajú prameň Rudolf s teplotou vody 28.2 °C. Termálna voda má dokázatelne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev.
    Z obce sú veľmi dobré možnosti túr do krasovej Jánskej doliny, ako i na okolité vrchy. V zime sú tu možnosti lyžovania. Obec poskytuje cca 2500 lôžok v hoteloch, penziónoch, rekreačných zariadeniach a privátoch.
     Odporúčame ubytovanie v penzióne Kúria RUDOLF


Kúpele lúčky

     Liptovské liečebné kúpele a.s.
     034 01 Lúčky Slovenská republika

    Nachádzajú sa na rozhraní Oravy a kúpele LúčkyLiptova pod Chočskými vrchmi. Dnes su známym kúpeľným centrom Slovenska. Prvú kúpeľnú budovu postavil Adam Turjanský v roku 1761. V 19. storočí sa stali súčasťou kamerálneho panstva Likava. Nový objekt s jedálňou a hosťovskými izbami dal postaviť Wisner von Mongesten. Liečia sa tu hlavne gynekologické ochorenia, ako sú primárna a sekundárna sterilita, infertilita, poruchy vývoja maternice, stavy po gynekologických operáciách, komplikácie po interupcii, stavy po ožiarení rodidiel a pod. Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína o teplote 32 stupňov Celzia. Dobré výsledky sa dosahuju najmä kombináciou pokojného a príjemného prostredia a liečivých účinkov minerálneho prameňa. Kúpele poskytujú mnohostranné kultúrne a športové využitie návštevníkov: vystúpenia populárnych osobností, folklórnych súborov, výlety do okolia, možnosť hrať minigolf, k dispozícii je tiež kino.
    Vďačným cieľom nenáročných turistických vychádzok sú Lúčanské travertíny, Lúčanský vodopád na potoku Raztočné a výstup na Veľký Choč. Neďaleko sa nachádza archeologická lokalita Zápolie, klasicistický rímskokatolický kostol z r. 1824 a kúpeľný dom z rokov 1943-1948.